Biuro

Jak wybrać odpowiednią drukarkę etykiet – czynniki, na które warto zwrócić uwagę

Drukarki etykiet to jeden z podstawowych elementów wyposażenia wielu przedsiębiorstw. Wykorzystywane są one zarówno w branży logistycznej, transportowej, produkcyjnej, jak i w służbie zdrowia czy handlu. Aby drukarka odpowiednio spełniała swoją funkcję, musi być dostosowana do specyfiki danej firmy oraz do rodzajów wykonywanych nadruków.

Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru odpowiedniej drukarki etykiet.

Profesjonalne drukarki etykiet

Drukarki etykiet to urządzenia, które mają duży wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstwa, dlatego ich wybór nie powinien być przypadkowy. Wybierając drukarkę, przede wszystkim należy zastanowić się, w jakich warunkach będzie ona użytkowana. Środowisko pracy urządzenia ma istotny wpływ na jego eksploatację.

Na, co jeszcze należy zwrócić uwagę podczas wyboru drukarki etykiet?

  • Metody drukowania etykiet

Do wyboru są dwie możliwości wydruku etykiet: druk termiczny oraz termotransferowy. Najważniejszą różnicą pomiędzy nimi jest trwałość wydruku. Drukarka termiczna przeznaczona jest przede wszystkim do wydruku etykiet o krótkim czasie użytkowania, natomiast termotransferowa do tworzenia etykiet o wysokiej trwałości.

  • Łączność z komputerem

Kolejnym elementem, który należy wziąć pod uwagę jest sposób połączenia drukarki z komputerem, do którego będą przesyłane wszystkie dane. Liczne opcje łączności zapewniają większą elastyczność w integracji urządzenia z otoczeniem.

  • Jakość wydruku etykiet

Rozdzielczość etykiet to kolejny bardzo ważny aspekt, mający wpływ na prawidłową eksploatację urządzenia.

  • Rozmiar etykiet kodów kreskowych

Wybór drukarki powinien również zależeć od rozmiaru etykiet, które potrzebujesz. Inna drukarka sprawdzi się podczas wydruku dużych etykiet wysyłkowych, a inna w przypadku wydruku metek jubilerskich.

Drukarki etykiet od czołowych producentów

Wybierając drukarki od producentów, takich jak Zebra, Sato, Godex czy Brother możesz mieć pewność, że będą one odpowiednio spełniały swoją funkcję.

Drukarki etykiet Zebra

Zebra to jeden z czołowych producentów drukarek etykiet, które charakteryzują się wysoką jakością wydruku, trwałością oraz odpornością na trudne warunki. Zebra produkuje drukarki przemysłowe, biurowe oraz przenośne.

Drukarki etykiet Sato

Marka Sato oferuje drukarki etykiet, które zapewniają najwyższy komfort pracy. Wśród modeli urządzeń można znaleźć drukarki termiczne oraz termotransferowe. Urządzenia Sato mogą być stosowane zarówno w małych, jak i dużych przedsiębiorstwach.

Drukarki etykiet Godex

Godex to producent drukarek etykiet, które wyróżniają się wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań. Urządzenia mogą być z powodzeniem wykorzystane w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, elektronicznym czy chemicznym.

Drukarki etykiet Brother

Marka Brother to kolejny producent wysokiej jakości drukarek etykiet, które z chęcią wybierane są przez różne firmy. Drukarki charakteryzują się niezawodnym działaniem oraz łatwą, bezproblemową obsługą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Back to top button