Porady

Co robić, gdy nie możemy otworzyć samochodu?

Zgubione, zniszczone lub zatrzaśnięte kluczyki w samochodzie to problemy, które dotykają wielu kierowców. Sprzyjają temu pośpiech, nerwy, stres, czasem chwilowe rozkojarzenie wynikające ze zbyt wielu spraw do załatwienia. Czarny scenariusz związany z brakiem możliwości dostania się do własnego auta nie musi jednak przerażać, gdyż istnieją skuteczne sposoby na poradzenie sobie z tym problemem. Poniżej znajdziesz najskuteczniejsze z nich!

Samodzielne próby otworzenia drzwi w samochodzie – czy mają sens?

Pierwszą myślą w momencie, gdy nie możemy dostać się do własnego samochodu jest podjęcie próby samodzielnego sforsowania zamka, drzwi lub szyby. Wielu kierowców podejmuje się drastycznego sposobu, jakim jest wybicie szyby. O ile jednak nie jest zagrożone życie znajdującego się w pojeździe pasażera (np. śpiącego dziecka przy bardzo wysokich temperaturach zewnętrznych) metoda ta jest zdecydowania odradzana. Wiążą się z nią bowiem duże koszty naprawy szyby.

Innymi metodami, które na szybko pojawiają się w głowach kierowców nie mających dostępu do auta, jest zastosowanie prowizorycznych narzędzi, takich jak spinacz czy śrubokręt. I te rozwiązania są niezbyt dobre, ponieważ mogą skutkować realnymi zniszczeniami – zarysowaniem karoserii czy uszkodzeniem mechanizmu zamkowego, a ich naprawa również oznacza spore wydatki.

Jak otworzyć auto bez kluczyka?

Wiesz już, że o ile nie posiadasz specjalistycznej wiedzy i precyzyjnych narzędzi, nie warto podejmować prób samodzielnego dostania się do pojazdu, gdy zatrzaśniesz do niego klucze bądź zostaną one przez Ciebie zgubione. Z tego rodzaju przedsięwzięciami wiąże się bowiem ryzyko zniszczeń i uszkodzeń, które mogą okazać się bardzo drogie w naprawie. Co zatem zrobić w takiej sytuacji? Najlepszą metodą na dostanie się do auta, gdy drzwi pojazdu się zatrzasną, zgubimy kluczyki bądź zatrzaśniemy je w bagażniku jest skorzystanie z usługi, jaką jest awaryjne otwieranie samochodu, która znajduje się w ofercie Pogotowia zamkowego Gdańsk – https://www.pogotowie-zamkowe-gdansk-24h.pl/

Skorzystaj z pomocy specjalistów – zamów awaryjne otwieranie samochodu

Awaryjne otwieranie samochodu to zadanie dla ekspertów. Wymaga ono bowiem ogromnej wiedzy w zakresie systemów zabezpieczeń samochodowych, precyzji oraz specjalistycznych narzędzi ślusarskich, które umożliwiają bezszkodowe, bezpieczne i bezinwazyjne otworzenie pojazdu. Zamówienie tego rodzaju usługi u profesjonalnego ślusarza będzie mniej kosztowne niż pokrycie wydatków związanych z uszkodzeniami powstałymi w wyniku własnoręcznych prób dostania się do samochodu. Co więcej, część firm działa w trybie prawie całodobowym, przyjeżdżając do nagłych sytuacji i świadcząc pomoc ślusarską nawet w soboty, niedziele i święta! Aby znaleźć ślusarzy z Twojej okolicy skorzystaj z Internetu, wpisując w niego potrzebną frazę wraz z lokalizacją np. awaryjne otwieranie samochodów Gdańsk. Dzięki temu rozwiązaniu możesz liczyć na szybkie i bezpieczne dostanie się do swojego pojazdu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Back to top button