CiekawePorady

Gdzie można pracować po ekonomii

Jeśli zdecydowałeś się na karierę ekonomisty, ucieszy Cię wiadomość, że masz do wyboru wiele możliwości zatrudnienia. W tym artykule dowiesz się, gdzie możesz znaleźć pracę w różnych branżach, w tym w sektorze bankowym i marketingu. Ponadto poznasz listę ofert pracy w sektorze publicznym. Możesz również odwiedzić targi kariery organizowane przez Eller College, na których prezentowane są oferty pracy z lokalnych firm i organizacji.

Praca w sektorze publicznym

Po ukończeniu szkoły ekonomicznej możesz zastanawiać się, jakie zawody możesz wykonywać w sektorze publicznym. Istnieje wiele różnych ścieżek kariery w tej dziedzinie. Niektóre z nich to praca w rządzie i w sferze kształtowania polityki, inne – w biznesie lub w mediach. Bez względu na to, którą ścieżkę wybierzesz, prawdopodobnie znajdziesz wiele satysfakcjonujących możliwości kariery. Przeczytaj, aby poznać najlepsze opcje dla absolwentów kierunków ekonomicznych.

Wiele departamentów rządowych zatrudnia ekonomistów. Rządowy Serwis Ekonomiczny, HMRC i Financial Conduct Authority to tylko niektóre z nich. GESS jest największą brytyjską firmą rekrutacyjną w dziedzinie ekonomii. Inne miejsca, w których można znaleźć zatrudnienie jako ekonomista, to Instytut Adama Smitha, Grupa CESIFO i ośrodki analityczne. Organizacje te zatrudniają osoby z wykształceniem ekonomicznym i są świetnym miejscem, by spróbować swoich sił w tej dziedzinie.

Jeśli nie jesteś przygotowany do pracy w korporacji, staże mogą być świetną okazją. Można również znaleźć praktyki związane z ekonomią, które będą pasować do naszej osobowości i zainteresowań. Dodatkową korzyścią jest to, że wielu absolwentów kierunków ekonomicznych zarabia więcej niż wynosi średnia pensja. Co więcej, w tej dziedzinie kobiety zarabiają tyle samo, co mężczyźni. Bardziej szczegółowe informacje na temat wynagrodzeń i perspektyw zatrudnienia ekonomistów można znaleźć w Biurze Statystyki Pracy Stanów Zjednoczonych (BLS).

Jeśli interesuje Cię praca w sektorze publicznym, dyplom ekonomisty może otworzyć Ci drzwi do wielu różnych możliwości kariery. Możesz pracować na Wall Street lub w korporacjach amerykańskich, a w służbie publicznej możesz pracować w rządzie i biznesie. Wielu wysokiej rangi sędziów, członków rządu i światowych przywódców posiada dyplom ekonomisty. Tak czy inaczej, można zarobić niezłe pieniądze. Będziesz też mógł wywierać wpływ na świat.

Jeśli interesuje Cię kariera w służbie publicznej, możliwości są nieograniczone. Istnieje wiele korzyści płynących z tej dziedziny, w tym różnorodne stanowiska w bankowości, nieruchomościach, ubezpieczeniach, prawie i sektorze publicznym. Ponadto studia te stanowią doskonałe przygotowanie do podjęcia studiów prawniczych i magisterskich. Jak można sobie wyobrazić, jeśli pasjonuje Cię służba publiczna, nie ma lepszego momentu niż teraz, aby ją kontynuować.

Praca w sektorze prywatnym

Zarówno sektor publiczny, jak i prywatny są doskonałym miejscem pracy dla ekonomistów z dyplomem licencjata w dziedzinie ekonomii. Absolwenci szkół ekonomicznych są poszukiwani przez ośrodki analityczne ze względu na swoje umiejętności i wiedzę z zakresu polityki gospodarczej. Praca w sektorze prywatnym ma jednak wiele zalet. Poza korzyściami finansowymi, dyplom ekonomisty daje przewagę nad konkurencją. Oto trzy branże, w których ekonomiści mogą znaleźć pracę po ukończeniu szkoły ekonomicznej.

Sprawdź też:   Leworęczni w pracy - co ich wyróżnia?

Absolwenci kierunków ekonomicznych mogą pracować w różnych branżach i wykonywać różne zawody. Stanowiska te różnią się pod względem wynagrodzenia i mogą wymagać dodatkowego wykształcenia, aby się do nich zakwalifikować. Mediana rocznego wynagrodzenia dla absolwentów ekonomii jest wyższa niż dla absolwentów innych kierunków nauk społecznych. Ponadto wiele stanowisk w sektorze prywatnym jest bardzo atrakcyjnych, a wiele z nich ma dobre perspektywy zatrudnienia. Ponadto wielu studentów ekonomii zarabia powyżej średniej.

Studenci, którzy studiują ekonomię na studiach wyższych, powinni pamiętać, że na tych kierunkach można realizować różne ścieżki kariery, ale nie wszystkie z nich prowadzą do kariery w dziedzinie ekonomii. Ukończenie studiów ekonomicznych może dać Ci przewagę konkurencyjną na studiach magisterskich, a wiele szkół biznesu zdecydowanie zaleca studentom uczęszczanie na kursy ekonomiczne w trakcie studiów licencjackich. Pracując w sektorze prywatnym, można także rozwijać swoją wymarzoną karierę nauczycielską. Rosnąca popularność ekonomii stworzyła zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pedagogów i badaczy.

Po ukończeniu szkoły ekonomicznej można szukać możliwości pracy w sektorze prywatnym, np. w finansach, biznesie i sprawach międzynarodowych. Praca w administracji państwowej jest również bardzo lukratywna i daje poczucie bezpieczeństwa. Ekonomiści z dyplomem licencjata i magistra mogą pracować w wielu dziedzinach, w tym w doradztwie finansowym, finansach rządowych i urbanistyce. Mogą również pracować jako lobbyści, analitycy lub analitycy. Wielu ekonomistów jest poszukiwanych w sektorze publicznym, zwłaszcza podczas światowych recesji.

Absolwenci kierunków ekonomicznych mogą pracować w różnych dziedzinach, od badań akademickich po doradztwo gospodarcze. Tytuł magistra otwiera drzwi do setek możliwości zatrudnienia. Posiadając zaawansowany stopień naukowy w dziedzinie ekonomii, można pracować w dużych korporacjach, zajmując wyjątkową pozycję i mając możliwość szybkiego awansu. Możesz także rozpocząć pracę w wiodących firmach lub akademickich organizacjach badawczych. Jeśli masz zamiłowanie do badań, możesz kontynuować karierę w ekonomii.

Praca w sektorze bankowym

Praca w sektorze bankowym wymaga znajomości różnych rodzajów finansów. Wśród tych stanowisk są urzędnicy ds. kredytów, którzy oceniają zdolność wnioskodawcy do spłaty kredytu. Urzędnicy kredytowi zapoznają się z dokumentami finansowymi wnioskodawcy i stosują formułę pozwalającą określić, na ile prawdopodobne jest spłacenie kredytu przez daną osobę. W ostatnich latach w tej dziedzinie zachodzą jednak szybkie zmiany, a bankierzy komercyjni pozostaną ważną częścią społeczności, w których pracują. Odgrywają oni kluczową rolę w zdrowiu gospodarczym swoich lokalnych społeczności.

Osoby, które chcą rozpocząć pracę w sektorze bankowym, często biorą udział w programach dla stażystów menedżerskich (Management Trainee – MT). Większość dużych banków prowadzi takie programy i wybiera największe talenty ze szkół biznesu na całym świecie. Pierwsi stażyści spędzają od sześciu do dwudziestu czterech miesięcy, przechodząc przez różne oddziały banku i pełniąc różne funkcje. Oprócz zdobycia cennego doświadczenia praktycznego, programy te stanowią doskonałą okazję do nawiązania kontaktów w różnych działach biznesowych.

Po ukończeniu szkoły ekonomicznej można kontynuować edukację w zakresie prawa. Wielu prawników zajmuje się krzyżowaniem się prawa i finansów. Aby zostać prawnikiem, należy zdać egzamin wstępny do szkoły prawniczej, ubiegać się o przyjęcie do szkoły prawniczej, uzyskać tytuł doktora prawa i zdać egzamin adwokacki. Cały ten proces trwa zazwyczaj około siedmiu lub ośmiu lat. Możliwe jest jednak znalezienie intratnej pracy po ukończeniu szkoły ekonomicznej.

Sprawdź też:   O co może zapytać rekruter podczas rozmowy rekrutacyjnej przez telefon?

Większość zawodów w sektorze bankowym wymaga solidnych umiejętności matematycznych, ale różnią się one rodzajem dostępnych stanowisk. Jeśli jesteś dobry z matematyki, praca z formułami i bilansowanie aktywów może sprawić Ci przyjemność. Wiele stanowisk w bankowości wymaga jedynie posiadania dyplomu licencjata, choć niektóre firmy mogą wymagać ukończenia studiów wyższych. Możliwe, że będziesz musiał zdać egzaminy lub uzyskać certyfikaty, aby móc ubiegać się o wyższe stanowiska.

Osoby z wykształceniem licencjackim w dziedzinie ekonomii lub finansów mogą również starać się o pracę w branży ubezpieczeniowej. Ubezpieczyciele badają różne aspekty gospodarki i analizują sprawozdania finansowe w celu określenia odpowiednich składek ubezpieczeniowych i zakresu ubezpieczenia. Inni absolwenci kierunków ekonomicznych mogą pracować w sektorze zarządzania kredytami hipotecznymi, gdzie zajmują się udzielaniem nowych kredytów, analizą sprawozdań finansowych i monitorowaniem dochodów z wynajmu. Mogą również pracować z osobami indywidualnymi przy ustalaniu budżetów. Oprócz planowania finansowego absolwenci kierunków ekonomicznych mogą wykorzystywać swoją wiedzę do analizowania międzynarodowych rynków giełdowych, audytowania dokumentacji finansowej i doradzania klientom w zakresie praktyk prawnych.

Praca w dziedzinie marketingu

Ukończenie studiów ekonomicznych może otworzyć wiele możliwości w świecie biznesu. Dziedzina marketingu wymaga wielu różnych umiejętności, a ekonomiści są zawsze poszukiwani. Specjaliści ci rejestrują dane finansowe, analizują je i piszą raporty finansowe dla różnych firm i organizacji. Wiele dużych firm i przedsiębiorstw wielonarodowych zatrudnia ekonomistów w celu zwiększenia marży zysku. Mogą oni być zatrudnieni jako księgowi, reporterzy biznesowi lub menedżerowie ds. wynagrodzeń i świadczeń.

Jedną z bardziej popularnych ofert pracy dla absolwentów kierunków marketingowych jest praca w reklamie. Reklama to duża branża, w której stosuje się wiele różnych metod i strategii sprzedaży produktów i usług. Osoby, które ukończyły studia marketingowe, mogą także zostać planistami mediów lub analitykami badań. Kariera w planowaniu mediów wymaga silnego zmysłu organizacyjnego i myślenia ilościowego. Są to dwie doskonałe opcje dla osób, które dobrze radzą sobie z liczbami. Tytuł licencjata w dziedzinie ekonomii może również prowadzić do kariery analityka mediów.

Studenci kierunków związanych z marketingiem będą również musieli posiadać doskonałe umiejętności komunikacyjne i interpersonalne. Umiejętności te przydadzą się w pracy w marketingu. Mogą zostać poproszeni o projektowanie reklam, opracowywanie sloganów, a nawet pisanie treści do mediów społecznościowych. Niezwykle ważne są także doskonałe umiejętności pisania. A jeśli jesteś dobry w analizowaniu danych i interpretowaniu statystyk, możesz nawet pracować jako analityk badań marketingowych. Analityk badań marketingowych będzie analizował wyniki badań, analizując reakcje konsumentów na produkt lub usługę.

Wiele branż potrzebuje kierownika ds. marketingu. Stanowiska te zwykle wymagają posiadania tytułu licencjata lub wyższego, ale kandydaci z zaawansowanym wykształceniem mogą ubiegać się o stanowiska kierownicze. Jako kierownik ds. marketingu będziesz zarabiać jedne z najwyższych wynagrodzeń wśród wszystkich specjalistów ds. marketingu. W tej dziedzinie znajdziesz wiele możliwości rozwoju. Istnieje wiele rodzajów pracy w marketingu, które można wykonywać, posiadając dyplom ekonomiczny. Istnieje nawet możliwość objęcia stanowiska kierowniczego po ukończeniu szkoły ekonomicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Back to top button