NajpopularniejszePorady

Gdzie można pracować po budownictwie

Jeśli pracujesz w branży budowlanej i zastanawiasz się nad zmianą zawodu, istnieje wiele sposobów na znalezienie pracy. Istnieje kilka sposobów wejścia do branży budowlanej, w tym praca dla Associated General Contractors of America, PTTI, SCDOT, SUNY ESF i innych. Kluczem jest znalezienie ścieżki, która odpowiada Twoim wyjątkowym umiejętnościom i preferencjom. Bez względu na wiek można znaleźć pracę w budownictwie.

Stowarzyszenie Generalnych Wykonawców Polski

W zależności od tego, gdzie mieszkasz i jakie masz doświadczenie w budownictwie, możesz rozważyć pracę w Associated General Contractors of Polska (AGC). Ta krajowa organizacja składa się z 89 charterowych oddziałów w całych Stanach Zjednoczonych. Zapewnia ona członkom cenne zasoby i programy, które zwiększają ich rozwój zawodowy. Oferuje również zniżki na produkty i usługi, które są niezbędne w branży budowlanej.

AGC organizuje kilka ogólnokrajowych programów dla kadry kierowniczej w celu kształcenia swoich członków. Kursy te zapewniają intensywną naukę o najnowszych zagadnieniach z branży budowlanej, innowacyjnych procesach, przywództwie i nie tylko. Programy te można ukończyć online lub w zaciszu własnego domu lub biura. AGC jest również autoryzowanym dostawcą jednostek kształcenia ustawicznego (Continuing Education Units – CEU) oraz różnych punktów rozwoju zawodowego. Przystępując do AGC, można zajmować stanowiska kierownicze i rozwijać swoją karierę.

AGC oferuje również programy szkoleniowe dla kierowników robót, w tym Program Szkoleń Nadzorczych. AGC zdaje sobie sprawę, że kierownicy są kluczowi dla sukcesu firmy, a umiejętności nadzorcze pracowników mają wpływ na wyniki finansowe. Jeśli chcesz rozwijać swoją karierę w budownictwie, powinieneś wstąpić do AGC i zostać jej członkiem. Dowiesz się o przepisach budowlanych i staniesz się członkiem tej wpływowej organizacji.

Ten kurs to ośmioczęściowy przegląd kluczowych etapów procesu budowlanego. Poruszane tematy obejmują składanie ofert, szacowanie, planowanie i tworzenie harmonogramów, jak również czytanie planów i matematykę budowlaną. W programie znajduje się również forum dyskusyjne i panel z udziałem utalentowanych przedstawicieli pokolenia Z. Sesja jest BEZPŁATNA dla członków AGC of California. Jest to doskonała okazja dla absolwentów szkół budowlanych, którzy pragną zaistnieć w branży.

PTTI

PTTI to jedna z najbardziej znanych szkół budowlanych w Filadelfii. Oferują one wysokiej jakości szkolenia we wszystkich aspektach budownictwa, w tym w zakresie najnowszych technologii, m.in. w laboratoriach komputerowych. Studenci mogą korzystać z usług zawodowych, które są dla nich dostępne przez cały okres kształcenia, w tym pomoc w znalezieniu pracy. Specjalni rekruterzy pomagają uczniom w otrzymaniu ofert pracy, a program nauczania w szkole jest w 80 procentach praktyczny. Uczniowie mogą zapoznać się z budową podłóg i fundamentów, a także ścian, drenażem i modernizacją.

Oprócz przygotowania uczniów do kariery w budownictwie, PTTI oferuje również szkolenia zawodowe. Uczniowie mogą ukończyć program trwający od 26 do 31 tygodni. Zajęcia obejmują szkolenia praktyczne, a uczniowie mogą również uczestniczyć w łączonych zadaniach branżowych i klasowych. Oprócz zajęć lekcyjnych, PTTI zapewnia również praktyczne doświadczenie w zakresie zawodów specjalistycznych, takich jak spawanie. Po ukończeniu nauki w budownictwie absolwenci mogą zacząć wykorzystywać nowo nabyte umiejętności w branży budowlanej.

Sprawdź też:   Gdzie można pracować po prawie

Szkolenie budowlane jest intensywne i często wymaga dużego nakładu czasu. Jednak warto je podjąć, jeśli masz umiejętności i zainteresowania, by zostać doskonałym pracownikiem budowlanym. Dzięki dynamicznie rozwijającej się branży budowlanej możesz zdobyć dobrze płatną pracę, a nawet założyć własną firmę. W dłuższej perspektywie PTTI to doskonała inwestycja. Możesz nawet stać się częścią wiodącej firmy budowlanej.

Szkolenie podyplomowe pomoże Ci doskonalić się w swojej dziedzinie. Uzyskanie certyfikatu w zakresie zarządzania budownictwem sprawi, że staniesz się bardziej atrakcyjny dla pracodawców. Dzięki niemu poznasz zasady zarządzania budownictwem i będziesz spełniać standardy branżowe. Będziesz otrzymywać wynagrodzenie za robienie tego, co kochasz. W PTTI będziesz również nagradzany pomocą finansową, elastycznym harmonogramem, praktycznym szkoleniem w laboratorium i codziennymi przekąskami. Krótko mówiąc, PTTI to miejsce pracy po szkole budowlanej i jedno z najlepszych miejsc do rozpoczęcia pracy.

SUNY ESF

SUNY ESF oferuje programy studiów licencjackich w zakresie zarządzania budownictwem i innych pokrewnych dziedzin. Program ten, założony w 1970 roku, jest o krok od uzyskania akredytacji American Council for Construction Education. Uczelnia posiada pełną listę członków Rady Doradczej tego programu. Liczba kobiet wśród absolwentów tego programu jest nieco powyżej średniej (12%). Wyróżnia się także ogólna różnorodność uczelni. Tylko 6% studentów stanowią mniejszości narodowe.

SUNY ESF to wysoce wyspecjalizowana szkoła, która przygotuje Cię do pełnienia roli doskonałego kierownika budowy. Zapewni Ci również gruntowną wiedzę na temat zrównoważonych praktyk budowlanych. Absolwenci tego programu będą mieli kwalifikacje do pracy w przemyśle materiałów budowlanych, który rozwija się równie szybko jak budownictwo. Absolwenci tej szkoły są uprawnieni do przystąpienia do egzaminu LEED AP, a także do udziału w zaawansowanych kursach z zakresu zrównoważonego budownictwa.

SUNY ESF jest pracodawcą oferującym równe szanse, a także prowadzącym akcję afirmatywną, co oznacza, że kwalifikowane osoby będą brane pod uwagę bez względu na ich cechy chronione. W przypadku pracowników reprezentowanych przez UUP ważne jest, aby przesłać materiały zgłoszeniowe do 2 sierpnia, aby zapewnić pełne rozpatrzenie wniosku. Osoby, które nie są w stanie wypełnić formularza zgłoszeniowego do tego dnia, mogą skontaktować się z zastępcą dyrektora ds. zasobów ludzkich, Amy McLaughlin.

Jako kierownik budowy będziesz musiał wykonywać wiele różnych zadań. Obowiązki te obejmują weryfikację certyfikowanych list płac, kontrolę czasu pracy i materiałów, dokumentacji MWBE oraz finansowe zamknięcie projektów. Będziesz także odpowiedzialny za nadzór nad personelem pomocniczym oraz generowanie e-maili i notatek. Poza zarządzaniem budową, będziesz również odpowiedzialny za wykonywanie różnych zadań administracyjnych, w tym za terminowe udzielanie odpowiedzi na zapytania agencji stanowych.

Sprawdź też:   Jakie kursy zawodowe warto zrobić?

SCDOT

Departament Transportu Karoliny Południowej (SCDOT) oferuje wiele możliwości pracy po ukończeniu szkoły budowlanej. Program składa się z dwutygodniowego kursu, który obejmuje naukę resuscytacji, czytania i matematyki, terminologii budowlanej oraz umiejętności prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych. Po pomyślnym ukończeniu programu kandydaci rozpoczynają roczną praktykę czeladniczą w określonym zawodzie. Jedną z kandydatek jest samotna matka, która ukończyła program i teraz planuje zostać operatorem dźwigu.

NCCER

Jeśli ukończyłeś szkołę budowlaną i chcesz rozpocząć karierę zawodową, NCCER jest miejscem, w którym powinieneś szukać pracy po ukończeniu szkoły. Posiadają oni rozbudowany proces certyfikacji i zapewniają standaryzowane oceny, które weryfikują Twoje umiejętności. System Rejestru NCCER umożliwia organizacjom śledzenie kwalifikacji rzemieślników i przechowywanie ich w bezpiecznej bazie danych. Jako członek organizacji będziesz miał dostęp do portalu rozwoju kariery, gdzie możesz uzyskać dostęp do zasobów dla instruktorów.

Fundacja NCCER jest fundacją edukacyjną typu not-for-profit, która została założona w celu rozwiązania problemu krytycznego niedoboru wykwalifikowanych pracowników w branży budowlanej. Jej celem jest opracowywanie standardowych, branżowych programów szkoleniowych i przenośnych certyfikatów, które pomogą pracownikom w zdobyciu stanowisk budowlanych na poziomie podstawowym. NCCER oferuje kursy w ponad 500 ośrodkach szkoleniowych w całym kraju. Uczniowie mogą ukończyć kursy trwające od dwóch do czterech tygodni, w zależności od organizacji sponsorującej. Sponsorzy NCCER mogą być świetną opcją na pracę podczas nauki, ponieważ wielu z nich oferuje wynagrodzenie za ukończenie tych kursów.

NCCER poszukuje innowacyjnego i pełnego pasji menedżera społeczności, który będzie rozwijał społeczność mediów społecznościowych dla profesjonalistów z branży budowlanej. Idealny kandydat będzie miał doświadczenie w korzystaniu z mediów społecznościowych i byciu na bieżąco z informacjami o możliwościach związanych z budownictwem. Znajomość branży budowlanej jest przydatna, ale nie jest konieczna. Pasja do mediów społecznościowych jest niezbędna, ale nie konieczna. Jeśli uczyłeś się w szkole budowlanej, ta praca może być właśnie dla Ciebie!

Ścieżka NCCER Pipefitter przygotowuje uczniów do podjęcia pracy na poziomie podstawowym w wykwalifikowanych rzemieślniczych zawodach budowlanych, takich jak instalatorstwo rurowe i stolarstwo. Ten wszechstronny program nauczania obejmuje klasy podstawowe i przedmioty do wyboru w zakresie zastosowań biznesowych i świadomości zawodowej. Program Jump Start TOPS Tech Career Diploma obejmuje certyfikaty Microsoft Office Specialist i NCCER Core, a także punkty Advanced Placement college. Uczniowie mogą również uzyskać stopień Associate w ramach Florida Construction Career Day.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Back to top button