Porady

Animator czasu wolnego

Kwalifikacje

Rola animatora czasu wolnego jest bardzo zróżnicowana. Rola ta obejmuje szereg czynności, które pozwalają na zabawianie dzieci w każdym wieku. Działania te obejmują granie w tradycyjne gry i łączenie ich z elementami edukacyjnymi. W związku z tym od animatorów oczekuje się wiedzy na temat różnych sportów i aktywności.

Jako animator czasu wolnego będziesz bawić się z dziećmi, organizować zajęcia sportowe, a nawet dawać wieczorne pokazy dla turystów. Usługa animatora ma kluczowe znaczenie dla turystyki i jest świetnym sposobem na poprawę public relations. Badania wykazały, że hotele, które oferują tę usługę, otrzymują lepsze recenzje od turystów, a goście, którzy są zadowoleni z doświadczenia rozrywki, są bardziej skłonni do powrotu, aby zatrzymać się w tym samym hotelu. Ci animatorzy pomagają również hotelom sprzedawać więcej swoich gadżetów. Krótko mówiąc, jest to praca na miarę XXI wieku!

Podczas gdy certyfikaty i licencje nie są konieczne do pracy w animacji, posiadanie co najmniej stopnia licencjata jest preferowane. Inne kwalifikacje mogą obejmować specjalistyczne szkolenia w jednym lub kilku obszarach animacji. Te kwalifikacje są często korzystne, ponieważ pokazują poziom wiedzy osoby i poświęcenie dla branży.

Oprócz wiedzy technicznej, animator musi być kreatywny i zdolny do adaptacji. Ponadto, muszą mieć doskonałe umiejętności komputerowe i być dobre w komunikacji z klientami. Będą również musieli być w stanie pracować samodzielnie, ale będą również musieli współpracować z innymi animatorami. Oznacza to czytanie i rozumienie scenariuszy, tworzenie storyboardów i współpracę z zespołem produkcyjnym w celu dostarczenia produktu końcowego. Będą musieli również dotrzymywać terminów i budżetów.

Wynagrodzenie

Wielu animatorów ponownie zbadało swoje warunki zatrudnienia od czasu Wielkiej Recesji, a konsensus wydaje się być taki, że większość przedziałów płacowych jest żałośnie nieadekwatna. Oprócz braku możliwości zatrudnienia, Wielka Recesja spowodowała również dużą część populacji liceum artystycznego, aby wziąć na siebie dług wiecznych kredytów studenckich, a wiele skończyło się przerzucaniem hamburgerów, aby związać koniec z końcem.

Pensja animatora czasu wolnego różni się znacznie w zależności od regionu i doświadczenia zawodowego. Według stanu na maj 2016 roku, mediana rocznego wynagrodzenia wynosiła 65 300 dolarów. Połowa wszystkich animatorów zarabiała mniej niż ta liczba, podczas gdy najlepsze 10 procent zarabiało ponad 115 960 dolarów. Chociaż możliwości zatrudnienia dla animatorów nie są ograniczone do jednego regionu geograficznego, Zachodnie Wybrzeże i północny wschód oferują wyższe wynagrodzenia niż te w innych regionach.

Stawki za freelance dla animatorów można znaleźć sprawdzając w Broadcasting Entertainment Cinematograph and Theatre Union. Organizacja ta utrzymuje kontakty z artystami, którzy specjalizują się w animacji i może pomóc Ci znaleźć odpowiednią stawkę za Twoją pracę. Powinieneś również poszukać mentora, który jest zaznajomiony z branżą.

Sprawdź też:   Jak inwestować w cukier - poradnik

Wielu animatorów specjalizuje się w konkretnym rodzaju animacji, podczas gdy inni specjalizują się w tle lub scenografii. Jeszcze inni są ekspertami w animacji 3D, która polega na zastosowaniu nagranych ruchów z prawdziwych aktorów do modeli. Niektórzy animatorzy tworzą swoje animacje ręcznie, podczas gdy inni używają programów komputerowych. Jeśli masz talent artystyczny i umiejętności techniczne, zostanie animatorem może być doskonałą opcją dla Ciebie!

Animatorzy freelancerzy mogą zarobić od 20 do 150 dolarów za godzinę. Mogą zarabiać wszędzie od 39 000 do 260 000 dolarów rocznie. W przeważającej części, mają swoje własne harmonogramy. Jednak niektórzy animatorzy wybierają pracę w pełnym wymiarze czasu dla firm filmowych lub agencji reklamowych. Ze względu na to, mogą skończyć się pracy długie godziny w celu spełnienia terminów.

Stopień licencjata lub wyższy jest zazwyczaj minimalnym wymogiem edukacyjnym dla stanowisk początkowych. Im wyższy stopień, tym wyższa płaca początkowa. Wiąże się to jednak z pewnymi niedogodnościami, ponieważ dodatkowe studia mogą oznaczać dodatkowe zadłużenie i mogą umniejszać wieloletnie doświadczenie. Jednak tytuł magistra może pomóc Ci wyróżnić się na tle konkurencji.

Perspektywy zatrudnienia

Amerykańskie Bureau of Labor Statistics (BLS) oszacowało, że w 2012 roku było 68 900 miejsc pracy dla artystów multimedialnych, a do 2022 roku będzie dodatkowe 73 200 miejsc pracy. Wskazuje to, że zapotrzebowanie na animatorów rośnie. Według BLS, mediana płac dla tej pracy wynosi 61 370 dolarów rocznie, a liczba ofert pracy ma wzrosnąć o 6% do 2026 roku.

Chociaż możliwości zatrudnienia dla animatorów czasu wolnego rozszerzają się, perspektywy zatrudnienia pozostają pozytywne. Wielu ekspertów przewiduje wyjątkowy wzrost w branży, więc jest to dobry czas na rozpoczęcie kariery w tej dziedzinie. Należy jednak zauważyć, że konkurencja o zatrudnienie jest nadal wysoka.

Aby osiągnąć postęp w tej dziedzinie, musisz być kreatywny i spostrzegawczy. Ponadto powinieneś mieć dobre poczucie humoru. Wielu animatorów pracuje w zespołach, więc musisz być chętny do pracy z innymi ludźmi. Animatorzy muszą być elastyczni, aby dotrzymywać terminów i pracować wokół potrzeb swoich pracodawców.

Wraz ze wzrostem liczby ludności na świecie i wzrostem zapotrzebowania na rozrywkę, oczekuje się, że zapotrzebowanie na artystów animacji będzie rosło. Jest to w dużej mierze spowodowane wzrostem grafiki komputerowej i gier wideo. Ponieważ więcej z tych produktów jest dostępnych za pośrednictwem urządzeń mobilnych, pojawi się więcej możliwości.

Sprawdź też:   Gdzie można pracować po logistyce

Branża animacji rozwija się bardzo szybko. W związku z tym istnieje wiele możliwości dla animatorów freelancerów. Oprócz pracy dla studia, animatorzy mogą również znaleźć pracę w przemyśle rozrywkowym. Istnieje wiele różnych rodzajów animacji freelancerów, ale freelancing jest ogólnie najlepszą opcją, jeśli szukasz stabilnej perspektywy zatrudnienia.

Wymagane wykształcenie

Podczas gdy stopień stowarzyszony nie jest konieczny, aby zostać animatorem czasu wolnego, może pomóc ci zakwalifikować się do niektórych rodzajów miejsc pracy. Może jednak ograniczyć twoje opcje i ograniczyć zakres wynagrodzenia. Edukacja może również pomóc ci ustalić swoją wiarygodność jako artysta i sieć z ludźmi w branży.

Istnieje kilka szkół, które oferują stopnie w animacji. Wnioskodawcy powinni wybrać program studiów specyficzny dla ich zainteresowań. Tradycyjne uniwersytety i zawodowe szkoły artystyczne zarówno oferują stopnie w tej dziedzinie. Tradycyjne szkoły zapewniają bardziej ogólną edukację, podczas gdy szkoły zawodowe są bardziej wyspecjalizowane. Oprócz studiowania animacji, aspirujący animatorzy powinni również wziąć udział w kursach filmowych.

Osoby, które ukończą ten kurs będą w stanie organizować zabawy i zachęcać członków społeczeństwa do uczestnictwa. Aby być skutecznym w tej dziedzinie, muszą jednak posiadać określone cechy osobowości. Ponadto muszą one przechodzić ciągłe szkolenia, aby utrzymać swoje kompetencje w tej dziedzinie. Dzieje się tak, ponieważ uczenie się przez całe życie ma na celu nauczanie poprzez doświadczenie.

Oprócz tytułu licencjata, aspirujący animatorzy muszą również posiadać certyfikat lub jego odpowiednik. Choć biegłość w posługiwaniu się konkretną platformą oprogramowania nie jest niezbędna, zwiększa szanse na zatrudnienie. Animator powinien również posiadać doskonałe umiejętności interpersonalne i zrozumienie animacji, opowiadania historii i rozwoju postaci. Pomocne jest również to, że ktoś ma oko do szczegółów i jest otwarty na informacje zwrotne.

Edukacja wymagana dla animatora czasu wolnego nie jest niezbędna, ale stopień licencjata jest preferowany przez większość pracodawców. Niektórzy pracodawcy zaakceptują stopnie stowarzyszone, ale zalecają stopień licencjata dla stanowisk wejściowych. Edukacja ustawiczna może również pomóc w udoskonaleniu swojego rzemiosła i rozwinięciu portfolio. Istnieją specjalistyczne programy studiów, które szkolą osoby w tej dziedzinie.

Jeśli masz oko do projektowania i lubisz pracować z narzędziami cyfrowymi, zostanie animatorem może być satysfakcjonującą karierą. Na szczęście większość z tych specjalistów pracuje w domu. Jednak niektórzy z nich będą trzymać pełnoetatowe stanowiska z firmami reklamowymi i filmowymi. W tych przypadkach mogą być zobowiązani do pracy w późnych godzinach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Back to top button