Porady

Aktualne stawki i obowiązki kelnera

 

W Miami na Florydzie przeciętny kelner zarabia 40 338 dolarów rocznie, w tym 130 dolarów napiwków dziennie. Miasto jest popularne wśród urlopowiczów w pewnych okresach roku, ale w ciągu roku jest mniej klientów, co ogranicza możliwości zarabiania pieniędzy przez serwerów.

napiwki płaca minimalna

Jeśli pracujesz jako kelner lub kelnerka w restauracji, prawdopodobnie znasz koncepcję napiwków płacy minimalnej. Jednak może to być nieco mylące i będzie zależało od tego, gdzie pracujesz. Niektóre restauracje płacą swoim kelnerom więcej niż wynosi płaca minimalna i nie zachęcają do dawania napiwków. Inne czynią napiwki opcjonalnymi. Adam Orman, właściciel L’Oca d’Oro w Austin w Teksasie, płaci swoim kelnerom co najmniej 15 dolarów za godzinę.

Wiele stanów zmierza do podniesienia płacy minimalnej. Jednak kwestia napiwków płacy minimalnej pozostaje w większości tych stanów nierozwiązana. W rzeczywistości niektóre stany próbują uczynić podłogę płacową wyższą dla pracowników napiwkowych, podczas gdy inne całkowicie ją ignorują.

Podczas gdy dyskusja na temat płacy minimalnej często wyklucza sektor pracowników napiwkowych, ważne jest, aby zdać sobie sprawę z tego, że zatrudnienie napiwkowe jest rosnącym sektorem siły roboczej. Skuteczna polityka może przekształcić te nisko płatne miejsca pracy w lepiej płatne. Ponadto, praca z napiwkami charakteryzuje się wysoce nieprzewidywalnymi godzinami pracy.

W międzyczasie, napiwkowa płaca minimalna dla kelnerów jest teraz na równi z federalną płacą minimalną. Demokraci ogłosili plany podniesienia napiwkowej płacy minimalnej do $4,90 do 2016 roku. Projekt ustawy Sandersa został wprowadzony do Kongresu, ale przepisy nie uzyskały pełnego poparcia w Senacie. Sanders próbował dodać podobny zapis do amerykańskiego planu ratunkowego prezydenta Joe Bidena, ale parlamentarzysta pozbawił go zapisu, ponieważ naruszał zasady uzgadniania budżetu.

Prawo federalne definiuje pracownika napiwkowego jako kogoś, kto zarabia co najmniej 30 dolarów w napiwkach każdego miesiąca. Niektóre stany mają wyższe płace minimalne niż standard federalny. Niektóre stany, takie jak Kalifornia, Teksas, Georgia i Nevada, nie mają takich przepisów. W tych stanach kelnerzy i kelnerki muszą zarabiać co najmniej stanową płacę minimalną, która wynosi 7,25 USD.

Jest kilka powodów, dla których płacenie napiwków kelnerom i kelnerkom jest dobrym pomysłem. Nie tylko dałoby to pracownikom napiwkowym lepsze życie, ale także pomogłoby branży przyciągnąć więcej pracowników.

Średnia płaca godzinowa dla kelnera

Średnia płaca godzinowa dla kelnera różni się w zależności od miejsca i zależy od kilku czynników, w tym doświadczenia kelnera i rodzaju restauracji. W obszarze z bardziej zamożnymi klientami, średnia płaca dla kelnera będzie prawdopodobnie wyższa. Według Bureau of Labor Statistics, najniżej opłacani kelnerzy zarabiają mniej niż 8,59 USD za godzinę, podczas gdy najwyżej opłacani kelnerzy zarabiają więcej niż 22 USD. Poniżej wymieniono kilka czynników, które wpływają na średnią płacę kelnera lub kelnerki.

Sprawdź też:   Jak mówić, żeby ludzie chcieli słuchać

Według BLS, kelnerzy w Bostonie, San Francisco i Miami zarabiali najwyższą medianę napiwków na godzinę. Natomiast kelnerzy w Minneapolis, Detroit i Seattle zarabiali najniższe mediany napiwków na godzinę. Wyniki te odzwierciedlają fakt, że napiwki są zazwyczaj wyższe w regionach turystycznych i kurortach.

Najlepiej opłacani kelnerzy zarabiają od 18 163 do 30 656 dolarów rocznie. To tylko niektóre ze średnich wynagrodzeń kelnerów, ale są one znacznie powyżej średniej krajowej. Statystyki te oparte są na danych zebranych z ogłoszeń o pracę od pracodawców i źródeł danych stron trzecich.

Lokalizacja restauracji również wpływa na wysokość napiwków, jakie zarabia kelner. Dobry kelner w drogiej okolicy ma większe szanse na otrzymanie większych napiwków, ponieważ restauracja przyciąga więcej klientów. Jednak kelner w dzielnicy o niskich dochodach prawdopodobnie zarobi mniej.

Według Bureau of Labor Statistics, średnia płaca godzinowa dla kelnera wynosi $2.13 za godzinę. Jest to znacznie mniej niż federalna płaca minimalna, która wynosi $7.25 za godzinę. W rezultacie, federalna płaca minimalna z napiwkiem pozostaje w stagnacji od 1991 roku, a koszty inflacji zmniejszają siłę nabywczą tej płacy minimalnej.

Najlepiej opłacane stany dla kelnerów

Według U.S. Bureau of Labor Statistics, sześć stanów jest bardziej opłacalnych niż inne dla kelnerów. Najwyżej opłacanym stanem jest Waszyngton, a następnie Nowy Jork i Kalifornia. Średnio kelnerzy w Waszyngtonie zarabiają o 4 285 dolarów rocznie więcej niż kelnerzy w pozostałych częściach kraju. Przy podejmowaniu decyzji o wyborze miejsca zamieszkania należy jednak wziąć pod uwagę również koszty utrzymania.

Poniższe statystyki oparte są na krajowym badaniu wynagrodzeń kelnerów i kelnerek przeprowadzonym w kwietniu 2022 roku. Aby wyświetlić wynagrodzenia w swoim stanie, po prostu wybierz stan z listy poniżej. Możesz również sortować według wynagrodzeń według regionu, wybierając swój stan. Jest to szczególnie pomocne, jeśli szukasz przeniesienia do innego stanu.

Wynagrodzenie dla kelnerów w USA różni się w zależności od doświadczenia, poziomu wykształcenia i lokalizacji. Najwyżej opłacani kelnerzy zarabiają w granicach 80 000 dolarów rocznie. Kelner z mniej niż dwuletnim doświadczeniem zarabia 18 600 dolarów rocznie. Kelner z dwoma do pięciu lat doświadczenia może zarobić do 25 000 dolarów rocznie.

W USA kelnerzy zarabiają najwięcej w Waszyngtonie i Nowym Jorku. Średnio mężczyźni zarabiają więcej niż kobiety – około 4,5 tys. dolarów więcej niż kobiety. Podczas gdy branża gastronomiczna zwalnia, nadal oczekuje się, że w ciągu najbliższej dekady wzrośnie o siedem procent. Jeśli chcesz zarabiać pieniądze jako kelnerka, powinieneś rozważyć złożenie wniosku w wysokiej klasy restauracji. Te restauracje zazwyczaj płacą więcej i mogą przyciągnąć więcej turystów, więc im wyższe wynagrodzenie otrzymasz, tym bardziej lukratywna praca.

Sprawdź też:   Jak inwestować w Google - poradnik

Według amerykańskiego Biura Statystyk Pracy, najlepiej płatne zawody dla kelnerów i kelnerek to te w restauracjach i usługach gastronomicznych. Chociaż kelnerzy i kelnerki są zazwyczaj zatrudniani w ekskluzywnych lokalach, ich pensje mogą się różnić w zależności od stanu. Na przykład, kelnerzy i kelnerki otrzymują najwyższe wynagrodzenie w Massachusetts i Nowym Jorku, ale są skoncentrowani w Elmhurst i South Corona w Nowym Jorku.

Umiejętności potrzebne do zostania kelnerem

Aby odnieść sukces jako kelner, osoba musi być zdolna do wielozadaniowości i być elastyczna. Wiele osób w tej branży jest bardzo konkurencyjnych i musi być w stanie poradzić sobie z szeroką gamą klientów. Ci ludzie muszą być w stanie pracować szybko pod presją i współpracować w zespole. Ponadto powinni mieć doskonałe umiejętności obsługi klienta.

Aby być dobrym kelnerem, musisz być w stanie utrzymać pozytywne nastawienie i być cierpliwym i przyjaznym wobec klientów. Musisz być w stanie poradzić sobie z trudnymi klientami i zrozumieć, czego chcą. Powinieneś także posiadać dobre umiejętności komunikacyjne z innymi członkami personelu i kuchnią, aby móc świadczyć usługi wysokiej jakości.

Inne umiejętności potrzebne do zostania kelnerem obejmują słuchanie klientów, rozumienie ich potrzeb i rejestrowanie tych szczegółów. Powinieneś również być w stanie odpowiedzieć na pytania klientów dotyczące pozycji menu i specjalności. Oprócz tych umiejętności, powinieneś wiedzieć, jak liczyć pieniądze, dzięki czemu możesz zapewnić, że restauracja otrzymuje odpowiednią ilość pieniędzy za każdą transakcję. Te umiejętności są ważne dla zapewnienia, że restauracja może zapłacić pracownikom i dostawcom na czas.

Jako kelner będziesz częścią zespołu. Często będziesz pracować z innymi kelnerami i powinieneś umieć dobrze współpracować ze współpracownikami. Być może będziesz musiał nawet zastąpić swoich kolegów kelnerów, jeśli będą zbyt zajęci. Ponadto, powinieneś posiadać gruntowną wiedzę na temat składników żywności i napojów, które podajesz. Powinieneś być w stanie dokładnie opisać smak potraw i napojów.

Dobry kelner dobrze rozumie skargi klientów i ich problemy. Powinieneś być w stanie zapamiętać szczegóły zamówień i nawiązać kontakt wzrokowy, gdy jest to konieczne. Powinieneś być w stanie pracować w zespole ze swoimi współpracownikami, ponieważ będziesz musiał pracować jako część zespołu w ruchliwej restauracji.

Oprócz posiadania odpowiedniego nastawienia, powinieneś również znać przepisy dotyczące alkoholu. W większości przypadków kelnerzy muszą mieć 18 lat lub więcej, zanim będą mogli podawać alkohol. Ponadto, dobry kelner powinien być w stanie skutecznie komunikować się z patronami, aby zrozumieli menu i zamienniki żywności.

1 komentarz

  1. Świetny artykuł, który rzetelnie prezentuje aktualne stawki i obowiązki kelnera. Dzięki temu, osoby zainteresowane podjęciem pracy w gastronomii będą dokładnie wiedzieć, czego się spodziewać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Back to top button